BUITENPOSTEN-L Archives

Archiver > BUITENPOSTEN > 2011-07 > 1310494382


From: "Simon du Plooy" <>
Subject: [BP] 963 Days at the Junction: Days 752-774
Date: Tue, 12 Jul 2011 20:13:02 +0200


[Met toestemming van en erkenning aan die Outeur Blackie de Swart van Priors
Grange,Springfontein].



NOVEMBER 1901

Regstelling

Die eerste inskrywing gister (Day 752)was:

Friday 1 November

Martha Hendriena van Zyl (9m-Ladybrand)

Anna Magrietha Schlebusch (1y6m-Bloemfontein)

Susanna Elizabeth Nothnagel (2y-Dewetsdorp)

Petrus Hendrik de Klerk (9y6m-Dewetsdorp)

Adriaan Jacobus Booyse (3y6m-Edenburg)Dawid Hermanus van

Vuuren(1y7m-Dewetsdorp)

Jan van der Walt (10y-Edenburg)



Vervolg nou met Day 760

Saturday 9 November

Susanna Petronella Fourie (5y4m-Dewetsdorp)

Johanna Maggel Dippenaar (18y2m-Smithfield)

Petrus Phillipus Botha (5y7m-Smithfield)

Martha Maria Grobbelaar(4y7m-Bethulie)

Jan Adriaan Olivier (2y3m-Dewetsdorp)

Susanna Maria Oosthuizen (1y10m-Bethulie)



Monday 11 November

Pte H Cox, Imperial Yeomanry

Petrus Jacobus van Rensburg (Bethulie)

Renscke Adriana Kruger (6y-Smithfield)



Tuesday 12 November

Petrus Stephanus Venter (3y-Reddersburg)

Francina Johanna Van Graan (38y7m-Dewetsdorp)

Maria Magdalena Potgieter (48y3m-Dewetsdorp)

Cornelius Andries Roux (2y8m-Smithfield)

Johanna Maria Vorster (1y11m-Colesberg)



Wednesday 13 November

Magdelena Catharina van Witzenburg (15y-Wepener)

Petronella Johanna van Rensburg (24y)

Rudolph de Toit van Niekerk (3y-Fauresmith)



Thursday 14 November

Pte JA Snell (29th Co, Imperial Yeomanry



Friday 15 November

Martha Magdalena Viljoen (1y5m-Fauresmith)

Willem Jacobus Grobbelaar (3y6m-Bethulie)

Johan De Wit Claasen (4y11m-Heilbron)

Maarten Johannes Kruger (3y1m-Smithfield)



Saturday 16 November

Dirk Jacobus Coetzee (2y-Dewetsdorp)

Susanna Maria van Niekerk(1y9m-Fauresmith)



Sunday 17 November

Susanna Johanna Roux (2y10m-Fauresmith)

Jan Lodewikus van Vuuren(1y10m-Thaba Nchu)

Christina Elena Ooshuizen(Dewetsdorp)

Christiaan Hendrikus Stander (6m-Edenburg)



Tuesday 19 November

Petrus Paulus Bothma (5y-Dewetsdorp)

Johannes Cornelius Bothma (5y-Dewetsdorp)

Phillipus Arnoldus Ooshuizen (1y1m-Trompsburg)



Wednesday 20 November

Lazya Johanna Venter (5y-Ladybrand)

Johannes Bester (11y-Petrusburg)

Hendrik Stephanus Brits(16y2m-Thaba Nchu)

Dawid Scholtz Viljoen (5y2m-Fauresmith)

Anna Magrieta Fick(5y-Wepener)



Thursday 21 Novenber

Samuel De Wet Coetzee (3m-Dewetsdorp)

Anna Magdalena Coetzee (1y5m-Reddersburg)

Nicolaas Francois ?? (1m-Reddersburg)



Friday 22 November

Sppr JS Lord, Royal Engineers

Anna Maria Olivier (10y-Dewetsdorp)

Phillipus Lodwickus van Aswegen (2y7m-Bethulie)



Saturday 23 November

Johannes Petrus Dippenaar (8y7m-Smithfield)

Johannes Francois Allison (?) (6y9m-Dewtsdorp)

Gert Andries van Der Berg (6y2m-Reddersburg)

Herculaas Johannes Strydom(5y2m-Smithfield)



Tot Sover.



SdP












































































































This thread: